БЕЗПЕКА ВДОМА

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Перебуваючи з дитиною на карантині, подбайте про безпеку свою та оточуючих!

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

! малюк не повинен сам вмикати та вимикати електричні прилади;

! не залишайте в доступному місці побутову хімію, ліки, ножиці, ножі, інструменти, ювелірні прикраси, дрібні іграшки (менше, ніж 3 сантиметри у діаметрі);

! не залишайте без нагляду батарейки від пультів телевізорів та годинників, запальнички, сірники;

! не відчиняйте навстіж вікон для провітрювання у присутності дітей, не ставте на краї столу посуд з гарячою водою.

! не залишайте дітей самих навіть на короткий проміжок часу, адже малюки-дошкільнята дуже допитливі

БАЖАЄМО ПРИЄМНИХ ХВИЛИН СПІЛКУВАННЯ З ВАШОЮ ДИТИНОЮ!

Як поводити себе в надзвичайній ситуації?

Звернення керівництва Головного управління

ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Шановні мами і тата, опікуни та піклувальники! Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості кожної дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання, розвиток та безпеку дитини.  Питання безпеки дітей завжди буде важливим й актуальним.

Дитина народжується та живе в родині. Батьки завжди являються для неї прикладом. Саме досвід батьків переймає дитина. Тому батькам дуже важливо знати та дотримуватися елементарних правил безпеки в житті та побуті.

Коли дитина бачить, що батьки завжди вимикають все газове та електричне обладнання, виходячи з будинку, своєчасно ремонтують пошкоджені електророзетки, вимикачі та інші електроприлади, слідкують за тим, щоб балкони та сходові клітини в під’їзді не були захаращені, паркують свій автомобіль таким чином, щоб він не стояв на пожежному гідранті та не перешкоджав проїзду іншим автомобілям, у тому числі й спеціальному транспорту служб швидкого реагування, у неї змалечку формуються корисні звички.

Таким чином, батьки, які завжди готові допомогти ближньому, дбають про власну безпеку та безпеку оточуючих, можуть бути впевненими, що їх дитина вчинятиме так само, а відповідно забезпечить безпеку і собі, і оточуючим.

У разі, якщо нещасний випадок з дитиною все ж таки трапився, батьки мають не впадати в паніку та швидко намітити план своїх дій.

Шановні батьки, виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.

Навчить дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб:

—     у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службу порятунку по телефону «101»;

—      при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись до співробітників правоохоронних органів по телефону «102»;

—     у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайте швидку допомогу по телефону «103»;

—     якщо відчули запах газу –  дзвоніть по телефону «104».

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:

— не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,

— забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,

— не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,

— не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,

— не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,

— не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих.

Керівництво Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області бажає Вам мудрості, сили і наснаги у справі виховання та навчання ваших дітей. Тому, що діти —  найдорожчий скарб і майбутнє нашої держави.

Звернення Дніпропетровського міського управління

Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області

до населення щодо експлуатації опалювальних приладів

Вчасно відключайте електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник та автономний опалювач. Пам’ятайте, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп’ютер, музичний центр, мікрохвильова піч нерідко залишаються в «режимі очікування» — начебто  прилад вимкнений, та на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном або виходячи з будинку такі прилади потрібно обов’язково відключити від мережі. Не можна підключати в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних проводів може пошкодитися, що приведе до короткого замикання й пожежі. До цього може призвести і несправність електроприладів. Не користуйтесь електроприладами з ушкодженою ізоляцією. Не користуйтесь несправними або саморобними електричними запобіжниками, періодично перевіряйте стан  електропроводки в будинку, для цього запросіть спеціаліста і в разі виявлення недоліків – усуньте їх. Не можна зв’язувати дроти вузлами, прибивати їх цвяхами або підвішувати на цвяхи. Праски, плитки, електрочайники, самовари необхідно встановлювати  на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших горючих речей.

Якщо виникло загоряння – не лякайтесь, зберігайте спокій. У першу чергу відключіть електромережу й негайно  викликайте службу порятунку  за телефоном «101».