День психічного здоров’я

10-го жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються ООН.
   Багато хто вважає, що психічне здоров‘я – це відсутність психічних захворювань. Насправді, це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал та справлятися з щоденним стресом. Міжнародний стандарт психічного здоров’я людини включає 10 ознак: інтелект; цілеспрямованість; гнучкість; логічність мислення; моральність; соціальна поведінка; особливості харчування; емоційність; ставлення до свого здоров’я.
    Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Адже, фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я.

 

Основні поради щодо збереження психічного здоров’я

Психічне здоров’я – це, насамперед, відсутність будь-яких відхилень і психічних захворювань. Але часом навіть цілком здорова людина перебуває в нестійкому стані і має проблеми в емоційній і психологічній сферах. І тому більш точне визначення аналізованого поняття – це соціальне і психологічне благополуччя, яке дозволяє жити повноцінним життям: реалізовувати себе і розкривати свій потенціал, продуктивно працювати, відчувати задоволення, вносити певний вклад у суспільне життя. 

Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але потрібно не обмежуватися переживаннями, не зосереджуватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати дедалі новіші варіанти.

  1. Не піддавайтесь емоціям, але й не пригнічуйте їх, налагоджуйте повноцінні відносини з людьми.
  2. Емоції — це такі явища, що охоплюють наше тіло, розум й енергію. Тут важливо розрядити акумульовані почуття.
  3. Зосереджуйтеся, якщо хочете з’ясувати сутність проблеми.
  4. Помітивши негативні емоції інших людей, виявіть свої навички активного слухання, підтримайте прагнення інших людей виробити вищу самооцінку, відчуйте свою значущість та індивідуальність.
  5. Ніколи не уникайте персональної відповідальності.
  6. Власну думку не лише виробляйте, а й висловлюйте.
  7. Прагніть самостійно вирішувати всі питання, що стосуються вашого життя.
  8. Не бійтеся помилок — просто визнавайте їх та своєчасно виправляйте.
  9. Не зловживайте кавою, алкоголем.
  10. Постійно зосереджуйтеся на світлих та радісних сторонах життя та подіях — це збереже здоров’я та сприятиме досягненню успіху.

Пам’ятайте, що міцне психічне здоров’я – це запорука повноцінного і щасливого життя!

З повагою практичний психолог О. Білоусова