Консультує: Яблоновська Олена Миколаївна

Шановні батьки, педагоги! Цей розділ створено для вас! Тут ви знайдете відповіді на найрозповсюдженіші запитання. Якщо ж ні — завітайте за порадою до методичного кабінету.

 

Консультація для вихователів
від 01 червня 2020 року

«ВИМОГИ ДО ВИНОСНОГО ОБЛАДНАННЯ»

Розпочалося літо, а воно завжди чарівне, навіть в умовах адаптивного карантину! Не забуваємо про це! Сонце продовжує світити і все навкруги буяє яскравими барвами.

            До уваги педагогів методичні рекомендації «ВИМОГИ ДО ВИНОСНОГО ОБЛАДНАННЯ». Це допоможе організувати діяльність дітей у природному середовищі дитячого садка. Адже фахівці рекомендують частіше перебувати на свіжому повітрі.

СІМ ПРАВИЛ ДЛЯ ПЕДАГОГА

 1. Виносьте різноманітне обладнання

            У літній період обов’язкововиносьтена ділянку ігрове обладнання:

 • для розвитку рухів;
 • різноманітних ігор: сюжетно-рольових, спортивних, ігор з водою, піском і вітром,

з великим будівельним матеріалом;

 • трудової, дослідницької та вільної рухової діяльності.

 Добирайте ігровий матеріал з урахуванням статі дітей — для хлопчиків і дівчаток. Стежте за тим, щоб іграшки відповідали інтересам вихованців.

 1. Добирайте відповідно до віку дітей

            Якщо цього літа ви працюєте в різновіковій групі, то під час підготовки ігор і спільної діяльності враховуйте психофізіологічні особливості дітей різного віку. Тоді кожна дитина знайде собі заняття та не нудьгуватиме.

Старші діти активніші. Щоб вони не заважали меншим вихованцям, визначте на ділянці місця для спостережень, рухливих, сюжетно-рольових та інших ігор. Протягом прогулянки контролюйте діяльність дітей і пропонуйте їм ігровий матеріал, зважаючи на ситуацію.

 

 1. Зберігайте в закритих контейнерах

            Зберігайте виносний матеріал у спеціальних закритих кошиках, ящиках, коробках чи контейнерах. Після прогулянки закривайте їх кришками. Це допоможе залишати обладнання чистим.

Систематизуйте виносне обладнання так, щоб у кожної речі було своє місце. Зберігайте контейнери з обладнанням у вільному доступі для дітей, щоб вони могли самостійно його використовувати.

 1. Перевіряйте чистоту та стежте за справністю

            Регулярно мийте виносне обладнання після прогулянки. Для цього застосовуйте мильно-содовий розчин. Залиште в ньому іграшки на 15 хв, відтак ретельно промийте водою, витріть насухо й залиште висихати на відкритому повітрі. Гумові іграшки ретельно відтискайте, аби в них не утворилася пліснява.

Щоб уникнути травм у дітей, перед кожною прогулянкою перевіряйте справність виносного обладнання. Переконайтеся, що немає зламаних деталей і гострих країв. Вага обладнання також має бути безпечною, щоб дитина не постраждала, якщо його впустить.

 1. Оновлюйте й періодично змінюйте

            Щоб стимулювати ігрову, рухову, пізнавальну й дослідницьку активність дошкільників, періодично змінюйте виносне обладнання. Виносьте нові предмети й забирайте на якийсь час старі, які вже не такі цікаві дітям.

Використовуйте нестандартне виносне обладнання. Наприклад, зробіть із підручних і залишкових матеріалів обруч-павутинку, гантелі, моталочки, більбоке. Головне, щоб обладнання було безпечним, естетичним, технологічним і зручним у використанні.

 1. Оптимізуйте кількість іграшок

            Виносного обладнання має бути достатньо, щоб виконати всі завдання літньої прогулянки. Проте в різних вікових групах його кількість має змінюватися. Для молодших дошкільників підготуйте іграшки у достатній кількості, щоб уникнути конфліктів.

Старшим дошкільникам пропонуйте менше іграшок. Натомість спонукайте їх домовлятися під час спільних ігор та використовувати предмети-замінники. Запропонуйте дітям виготовити частину іграшок самостійно з природних і залишкових матеріалів. Навчайте дітей використовувати замість відсутніх атрибутів для сюжетно-рольових ігор підручні матеріали.

 1. Підказуйте дітям, як правильно використовувати

            Аби створити на прогулянці гнучке та розвивальне середовище, застосовуйте багатофункціональні матеріали й обладнання для ігрової діяльності дошкільників. Не змушуйте дітей використовувати обладнання чітко за призначенням і лише певним чином.

Дозвольте дітям змінювати простір ділянки за допомогою виносного обладнання. Так вони зможуть виявляти ініціативу й самостійність, у них виникатимуть нові ігрові задуми. Наприклад, вони можуть взяти таз і лопатку й уявити, що пливуть на човні та загрібають воду веслом.

 

 

 

Шановні батьки!

Педагогічний колектив закладу дошкільної освіти № 72 м. Кривого Рогу не залишає Вас без підтримки під час карантину, що розпочався!

 

Сьогодні пропонуємо 7 ідей

цікаво і змістовно провести час зі своєю дитиною!

 

 1. Зіграйте в настільні ігри.
  Дитині буде цікаво пограти в компанії батьків в настільну гру. Це не тільки весело, але й дуже розвиває.
 2. Зробіть листівки.
  Коли просто хочеться когось приємно здивувати, змайструєте з дитиною яскраві листівки. Купуйте для цього в магазині для рукоділля кольоровий картон, стрічки, намистини, бісер, фетр, з якого можна вирізати фігурки, клей, ножиці. Нехай дитина розповість, що він хоче зобразити на листівці, а ви разом це зробите.
 3. Зробіть орігамі.
  Відомі японські фігурки з паперу не так складно зробити самим. Знайдіть декілька навчальних майстер-класів і пробуйте себе в цьому мистецтві.

     4. Спечіть печиво.
         Приготуйте разом з малюком смачне частування до               чаю. Приготуйте тісто, далі запасіться формочками.               Нехай малюк орудує формочками і створює забавних            звіряток, сердечок, зірочок. Потім влаштуйте                  чаювання.

 1. Пошийте одяг для ляльок.
  Використайте старі речі, непотрібну тканину і пошийте вбрання для іграшок вашої дитинки. Спробуйте себе в ролі дизайнера-модельєра.
 2. Вивчіть вірші або пісеньки.
  Можна також вчити разом з малюком віршики та пісні, а потім влаштовувати виступи з ними.
 3. Домашня фотосесія.
  Щоб зафіксувати якомога більше моментів дитинства вашого чада, влаштуйте фотосесію. Можна одягти дівчинку в мамине плаття і підфарбувати губки помадою, а хлопчика — в сорочку і татів краватку. Такі кадри будуть радуватимуть ваш погляд через роки в сімейному альбомі.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

         За цей карантин, який продовжили до 11.05.2020 і діти, і батьки втомились від одноманітності. Дехто рятується різноманітними іграми. Дехто  мультфільмами й переглядами відео.

            Ми не радимо давати вільний доступ малюкам до перегляду мультфільмів на комп’ютері, а рекомендуємо організувати час так, аби проводити його цікаво й необтяжливо. Як це зробити під час самоізоляції порадьте батькам!

Кілька корисних варіантів, якими можна зацікавити дитину під час карантину.

            Аби малювання стало цікавішим, запропонуйте малюкові помалювати не лише олівцями чи пензликом, а й речами, які завжди є під рукою. Можна взяти використану зубну щітку, ватні палички, пластикову трубочку, свічку, зібганий папір, штамп з картоплі чи поролону. 

            Через те, що всі магазини закриті, купити те, що хоче дитина дуже складно. Так чому ж не зробити іграшки своїми руками? Наприклад, кінетичний пісок, його важко придбати, але  можна зробити власноруч. 

Вам знадобиться: 

✔️ харчова сода;

✔️ гель для миття дитячого посуду (для запобігання алергії);

✔️ харчовий барвник.

З нього можна ліпити казкові замки, взявши замість пісочниці картонну коробку.

 

Аби на карантині не витрачати марно час, робіть з дитиною аплікації, адже це дуже корисно для розвитку дрібної моторики. Познайомте дитину з мистецтвом оригамі, зробіть з нею фігурки для настільного театру і розігруйте казки.

Читаємо разом

Проведіть з дитиною ігри за ілюстраціями, наприклад, нехай знайде заданий предмет на картинці, порахує зображені предмети, придумайте продовження казки разом тощо. Зацікавити увагу малечі дуже просто, потрібно тільки бажання.

Подарунки своїми руками

Варто зберегти дитячі роботи своїми руками та зробити портфоліо дитини на згадку для всієї родини, подарувати виріб комусь з родини чи друзів. Так дитина зрозуміє, що дарувати подарунок приємно так само, як і отримувати. Тим часом, вона буде розвивати своє мислення, моторику ручок та уяву.

Пізнавальні мультики

Разом із дитиною відмовтесь на деякий час від комп’ютера, телевізора, планшета, це буде складно, але покажіть це дитині на своєму прикладі. 

Згідно з санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, перегляд розважальних телепередач та мультфільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день.

Дітям 3–4 років можна дивитись телевізор 20 хвилин, 5–6 років – 30 хвилин на день.

За комп’ютером дитина дошкільного віку може перебувати не більше 15 хвилин. Не забувайте контролювати змістовність таких розваг. Після перегляду мультфільму потрібно обов’язково провести бесіду з дитиною і з’ясувати, що нового вона дізналася. Нехай розповість вам свої враження, що сподобалось, а що ні.

Обговоріть поведінку персонажів мультфільму, запропонуйте дитині переглянути такі мультфільми: 

✔️«Дівчинка і зайці»;

✔️ «Івасик Телесик»;

 ✔️ «Котик і Півник»;

✔️ «Кривенька качечка»;

 ✔️«Про дівчинку, яка наступила на хліб»;

 ✔️ а також сучасні пізнавальні «Фіксики» та серія «Уроки тітоньки Сови».

Дивіться разом з дитиною пізнавальні відео про будову Всесвіту, про екзотичних тварин, про явища природи, про цікаву математику. Головне, такі перегляди повинні бути у присутності батьків, аби дитина могла спитати, що не зрозуміло, або обговорити цікаві моменти під час перегляду.

Долучайте до домашньої роботи

Малюк може сам скласти своє ліжко, прибрати іграшки та одяг у шафу, випрати свої дрібні речі та ляльковий одяг, допомогти мамі помити посуд. 

Дуже цікаво виготовити разом з мамою чи бабусею печиво, зліпити вареники, а потім пригостити всю сім’ю, обов’язково дитину потрібно хвалити та говорити, що в неї все гарно виходить. Це надає дитині натхнення добити ще більше.

Нехай перебування з дитиною під час карантину принесуть батькам задоволення від спілкування, а малюкам-дошкільнятам – приємні хвилини для пізнання довкілля, фізичного загартування, розвитку здібностей, творчості та фантазії.