Консультація для батьків

«ПРО БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ»

Вихователь-методист

КЗ «ДНЗ (ясла-садок) № 72» КМР

Олена Яблоновська

ШАНОВНІ   ДОРОСЛІ, МАМИ Й ТАТА!

З 25 серпня по 25 вересня 2020 року в нашому ЗДО триває місячник «Увага! Діти на дорозі!»

Виховання у дітей навичок безпечної поведінки на вулицях міста — дуже важлива проблема. Ви можете запитати: навіщо пояснювати дітям особливості руху транспорту, правила переходу вулиці, якщо малюки все одно переходять дорогу, тільки тримаючись за руку дорослого? Може, не варто забивати їм голову цими правилами, поки вони ще не ходять самостійно вулицями, не користуються міським транспортом? Але ми завжди повинні пам’ятати про те, що формування свідомої поведінки — це тривалий процес. Це сьогодні дитина всюди ходить за ручку з мамою, а завтра вона стане самостійним пішоходом і пасажиром міського транспорту.

Робота з навчання дітей правилам грамотного і безпечної поведінки на вулицях міста, в міському транспорті повинна бути систематичною.

У дошкільному  закладі  ми проводимо бесіди, заняття, ігри, розваги, виставки на дану тему. Але цього замало — практичне застосування цих знань цілком лягає на ваші плечі. Єдність наших і ваших вимог до дітей — це умова безпеки наших дітей! Діти завжди поруч з нами, вони дивляться на нас, наслідують нас. Переходячи проїжджу частину на червоний сигнал світлофора або взагалі в недозволеному місці, не забувайте, що поруч з вами ваші діти, такі ж учасники дорожнього руху, що повторюють і повністю копіюють зневажливе і часто небезпечне ставлення дорослих до дотриманню правил дорожнього руху. Саме дорослі (батьки) закладають негативні звички порушувати правила безпечної поведінки на дорозі — основу можливої ​​майбутньої трагедії. Батьки повинні твердо засвоїти силу власного прикладу. Ви — об’єкт любові і наслідування для дитини. Це необхідно пам’ятати завжди і тим більше, коли ви робите крок на проїжджу частину дороги разом з малюком. Щоб дитина не потрапила в біду, виховуйте у неї повагу до правил дорожнього руху терпляче, щодня, ненав’язливо. Дитина повинна грати тільки у дворі під вашим наглядом. Вона має знати: на дорогу виходити не можна. Не залякуйте дитину, а спостерігайте разом з нею, пояснюйте, що відбувається з транспортом, пішоходами. Ваша дитина повинна знати:

• На дорогу виходити не можна;
  • Дорогу можна переходити тільки з дорослими, тримаючись за руку дорослого;
  • Переходити дорогу треба по переходу спокійним кроком
  • Для того щоб був порядок на дорозі, щоб не було аварій, щоб пішохід не потрапив під машину, треба підкорятися світлофору: червоне світло — руху немає, жовте світло — увага, а зелений каже: «Проходьте, шлях відкритий»
  • Машини бувають різні (вантажні, легкові) – це транспорт. Машинами керують водії. Для транспорту призначене шосе (дорога). Коли ми їдемо в транспорті, нас називають пасажирами. Під час їзди в транспорті не можна висовуватися з вікна.

Дитина вчиться законам дороги, перш за все, на прикладі дорослих. Це головний чинник виховання дисциплінованої поведінки на вулиці. Іншими словами, успіх профілактики дитячого дорожнього травматизму залежить від свідомості, особистої культури та дисциплінованості самих батьків. Не залишайтеся байдужими до поведінки на дорозі чужих, чи не ваших дітей. Можливо зауваження, зроблене Вами дитині, вчасно простягнута рука допомоги дозволить запобігти біді.

Шановні батьки,  пам’ятайте, що кращий спосіб зберегти своє життя і життя своєї дитини на дорогах — дотримуватися правил дорожнього руху!

Шановні батьки!

Педагогічний  колектив  закладу  дошкільної  освіти  № 72 м. Кривого Рогу   не залишає Вас без підтримки під час карантину, що розпочався!

Сьогодні пропонуємо 7 ідей

цікаво і змістовно провести час зі своєю дитиною!

1. Зіграйте в настільні ігри.
    Дитині буде цікаво пограти в компанії батьків в настільну гру. Це не тільки весело, але й дуже розвиває.
  2. Зробіть листівки.
    Коли просто хочеться когось приємно здивувати, змайструєте з дитиною яскраві листівки. Купуйте для цього в магазині для рукоділля кольоровий картон, стрічки, намистини, бісер, фетр, з якого можна вирізати фігурки, клей, ножиці. Нехай дитина розповість, що він хоче зобразити на листівці, а ви разом це зробите.
  3. Зробіть орігамі.
    Відомі японські фігурки з паперу не так складно зробити самим. Знайдіть декілька навчальних майстер-класів і пробуйте себе в цьому мистецтві.

4. Спечіть печиво.
         Приготуйте разом з малюком смачне частування до               чаю. Приготуйте тісто, далі запасіться формочками.               Нехай малюк орудує формочками і створює  забавних            звіряток,  сердечок,  зірочок.  Потім влаштуйте                  чаювання.

1. Пошийте одяг для ляльок.
    Використайте старі речі, непотрібну тканину і пошийте вбрання для іграшок вашої дитинки. Спробуйте себе в ролі дизайнера-модельєра.
  2. Вивчіть вірші або пісеньки.
    Можна також вчити разом з малюком віршики та пісні, а потім влаштовувати виступи з ними.
  3. Домашня фотосесія.
    Щоб зафіксувати якомога більше моментів дитинства вашого чада, влаштуйте фотосесію. Можна одягти дівчинку в мамине плаття і підфарбувати губки помадою, а хлопчика — в сорочку і татів краватку. Такі кадри будуть радуватимуть ваш погляд через роки в сімейному альбомі.