Медики радять

 

Медики застерігають:

Важливо! Це кожен повинен знати! Сказ – смертельна хвороба, але її можна запобігти!

Переглянути відео можна за посиланням: https://www.facebook.com/100065087058592/videos/1161236758398893

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обережно! Кір!

Кір – це гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом і поширенням токсинів, що продукуються вірусом, по всьому організму. До створення вакцини проти кору, захворювання було широко поширене і було однією з основних причин смертності у маленьких дітей.

Кір небезпечний для всіх невакцинованих дітей та дорослих. Тому нагадуємо, кому та коли потрібно вакцинуватися проти цього захворювання.

Коли дитині потрібен негайний захист від кору?

Якщо дитині виповнилося 12 місяців, не зволікайте зі щепленням КПК. Та якщо дитина старша від 1 року, й ви пропустили перше щеплення, негайно надолужте його. 

Дитині 6 років – час отримати другу дозу КПК. Якщо дитині 6 та більше років, вона не має жодної дози вакцини проти кору, зробіть два щеплення з інтервалом в 1 місяць.

Також дитина потребує захисту від цієї небезпечної інфекції, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили їй щеплення КПК та не маєте документальних підтверджень.

Чи потребують захисту від кору підлітки та дорослі?

Так, і зараз це дуже важливо. Адже дорослі, як і діти, можуть захворіти на кір, мати важкий перебіг хвороби й потребувати госпіталізації. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті.

Коли дорослим варто вакцинуватися проти кору?

Якщо у дорослих та підлітків (або у батьків підлітків) є сумніви щодо того, чи хворіли вони в дитинстві на кір або чи були вакциновані від нього, варто зробити щеплення. Зазвичай схема імунізації дорослих передбачає введення двох доз вакцини КПК із мінімальним інтервалом у 28 днів.

Чи можна вакцинуватися проти кору під час спалаху?

Під час спалаху надзвичайно важливо захистити дитину від кору. Щеплення – єдиний надійний спосіб здобути захист від інфекцій. Так само якщо дорослий не має щеплення, потрібно його зробити.

Вакцина для дітей надається державою безоплатно!

Докладніше про хворобу на сайті МОЗ України: https://moz.gov.ua/article/health/spalah-koru-v-ukraini-scho-treba-znati-pro-hvorobu-i-jak-zahistiti-sebe

 

 

 

 

 

 

Посилання на сан. бюлетень за темою:

«Перегрівання організму, ускладнення, профілактика

та надання першої домедичної допомоги».

https://centerdp.statinfo.com.ua/wp-content/uploads/2021/06/teplovuy_udar.pdf

Кліщі