Цивільний захист

       

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

про проведення Тижня безпеки дорожнього руху

в КЗДО № 72 КМР

з 13 по 19 листопада 2023 р.

    На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року, наказу департаменту освіти «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста», з 13 по 19 листопада 2023 року  в КЗДО  № 72 КМР  проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

         Метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху була активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, узагальнення та впровадження кращих форм та методів профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу.

    Під час підготовки до Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:

  • розроблений план заходів проведення тижня в дошкільному закладі;
  • розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками із зазначеного питання;
  • розміщена інформація в куточках для батьків та у Вайбер-групах;
  • поновлені матеріали куточків в групах з  безпеки дорожнього руху.

Під час Тижня безпеки дорожнього руху відбулися:

Заняття: «Транспорт та його роль в житті», «Правила дорожнього руху», «Дорожні    знаки відкривай – абетку безпеки вивчай», «Сигнали Світлофора»;

Бесіди: «Дорожні знаки – азбука водіїв та пішоходів», «Правила поведінки в          транспорті»,  «Небезпека на дорозі», «Безпека на вулиці»;

Спостереження: за транспортом, за вулицею, де знаходиться ЗДО, за рухом        пішоходів, розглядання дорожніх знаків.

Перегляд мультиплікаційного  фільму про правила дорожнього руху «Уроки     тітоньки Сови. Школа вуличних наук»;

Дидактичні ігри: «Червоний, жовтий, зелений», «Знайди потрібний знак»,          «Транспорт»;

Рухливі ігри: «Горобчики і автомобілі», «Ми – машини», «Стій! Увага! Йди!»,   «Червоний, жовтий, зелений», «Кольорові автомобілі»

Сюжетно-рольові  ігри:  «Водії», «Подорож рідним містом»;

 Читання віршів та  творів художньої літератури: В. Паронова «Острівок безпеки»,          «Зебра», «Переходимо вулицю»;  А. Іванова «Як нерозлучні друзі дорогу          переходили»; О. Бондарева «Азбука безпеки»;

Цільові прогулянки, екскурсії до проїжджої частини дороги;

Виставка дитячих малюнків на тему: «Мій кращий друг – безпечний рух»;

Консультації, бесіди з батьками на теми: «Будьте прикладом малюку!», «Діти і   дорога». Відповідна інформація розміщена на сайту ЗДО;

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху 17 листопада 2021 року о 1000 відбувся Єдиний національний урок (узагальнююче заняття) «Безпечна дорога», під час якого проведено:

  • моделювання проблемних ситуацій «Переходимо вулицю»;
  • брейн-ринг «Що? Де? Коли?»;
  • інтерактивні вправи з здобувачами освіти щодо вивчення Правил дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки.

        План заходів був виконаний. У заходах були задіяні всі діти та педагоги ЗДО.

 

Вихователь-методист                                            Олена ЯБЛОНОВСЬКА

13.10.2023

Мінна безпека:

обачність збереже життя

ДСНС нагадує про необхідність дотримання правил мінної безпеки на території України:

– Ходіть лише перевіреними дорогами з твердим покриттям;

– Побачивши підозрілий предмет, не підходьте до нього, не торкайтеся та не переміщуйте. Відійдіть у безпечне місце й повідомте про свою знахідку ДСНС (101) або Нацполіцію (102). Обов’язково попередьте оточуючих про небезпеку та дочекайтеся приїзду піротехніків;

– Пам’ятайте, ворог може маскувати вибухівку в дитячих іграшках, коробках, пакунках чи інших побутових предметах.

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви збережете життя собі та своїм близьким.

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

щодо поведінки у разі виникнення

радіаційної аварії

У разі виникнення радіаційної аварії

Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати. Також дуже важливо уважно слухати повідомлення органів влади.

Перебувайте в укритті:

Це може бути захисна споруда цивільного захисту, підвал або середина будівлі.

Радіоактивний пил осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку.

Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок. 

Слідкуйте за офіційними джерелами інформації:

Користуйтеся повідомленнями від органів влади.

Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіційними каналами місцевої влади. Якщо органи влади надають вказівки – виконуйте їх обов’язково.

Якщо ви перебували на відкритому повітрі, зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% небезпечного радіоактивного пилу. Робіть це обережно, аби не розтрусити його. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

Якщо є така можливість – помийтесь проточною водою у душі

Прийміть душ з миючим засобом (милом, гелем тощо), голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі.

Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани (при наявності пошкоджень шкіри).

Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

По можливості переодягніться у чистий одяг:

Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вищеперераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

 Безпека води та харчових продуктів: 

Допоки органи влади не повідомлять про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Рекомендується використовувати воду у пляшках.

Пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин. 

Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин!

Рекомендується мати вдома запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання. Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також пакувань з їжею і водою.

Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.

За аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Їжа з холодильника та морозильної камери є також безпечною. 

Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Теж саме зробіть із кухонним приладдям перед використанням.  Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

Багато питань завжди виникає про те варто чи не варто приймати йодид калію?

Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від місцевих органів влади, МОЗ та інших уповноважених органів. Приймати йодид калію для «профілактики» без потреби – недопустимо! Це може зашкодити вашому здоров’ю.

Наразі не існує сценаріїв розвитку подій на Запорізькій АЕС, які б потребували йодної профілактики.

 Як підготуватися до можливої радіаційної аварії?

Рекомендується заздалегідь підготувати:

скотч, плівку, щільну тканину тощо для проведення робіт з герметизації приміщення будинку. 

засоби гігієни: мило, шампунь, миючі засоби;

пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття;

запаси їжі та води (приблизно на 3 доби);

лікарські засоби, які можуть бути потрібні вам за станом здоров’я;

засоби зв’язку (радіоприймач з джерелами живлення (батарейками, акумуляторами);

респіратори протипилові звичайні;

бахіли, рукавички захисні, дощовики звичайні;

валізу для евакуації із необхідними документами та одягом.

Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.

                                                         © НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області, 2023

                                                       Обласний методичний кабінет (безпеки життєдіяльності населення)

ДІЇ ПІД ЧАС АТАКИ  ДРОНІВ

Російські війська останнім часом активно застосовують  дрони-камікадзе  проти України. У більшості випадків окупанти атакують цими дронами об’єкти інфраструктури, проте безпілотні літальні апарати несуть серйозну небезпеку і для цивільних.

Зазначимо, що дрони-камікадзе мають характерний звук — нагадує мотор мопеда чи бензопили. Під час польоту він дуже гучний, тому його можна почути навіть крізь сон. При цьому незважаючи на це, безпілотники літають на малій висоті, тому їх складно виявити системам протиповітряної оборони.

 

Що робити під час атаки  дронів-камікадзе:

– чуєте звук двигуна поряд — негайно прямуйте до укриття і залишайтеся там, доки мине небезпека;

– обирайте місця, які далеко від військових та стратегічних об’єктів, адміністративних установ;

– якщо немає можливості сховатися, дотримуйтесь правил двох стін, які повинні відокремлювати вас від небезпеки;

– найкраще при можливій атаці — перебувати у спеціально обладнаному укритті. Якщо такого поблизу немає, ховайтеся у підвалах чи цокольних поверхах будинків, підземних паркінгах та переходах.

Алгоритм дій батьків

під час повітряної тривоги

ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЬ

БІЛЯ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ 

Військова техніка – озброєння, бойові й не бойові машини, прилади, апарати й інші технічні засоби, якими оснащуються збройні сили.

Боєприпаси – складова частинна озброєння, безпосередньо призначена для враження живої сили противника, знищення його військової техніки, руйнування укріплень, споруд, а також виконання інших завдань (освітлення місцевості, задимлення, розкидання агітаційної літератури тощо).

До боєприпасів належать: бойові частини ракет, авіаційні бомби, артилерійські снаряди та міни, інженерні протипіхотні та протитанкові міни, ручні гранати, стрілецькі набої, піротехнічні пристрої, саморобні вибухові пристрої та інше.

Бачу військову покинуту або підбиту техніку або боєприпаси. Чому не можна підходити?

– В підбитій або покинутій військової техніці можуть бути встановленні вибухові пристрої для враження супротивника. При цьому велика ймовірність враження як військових, так й в більшої мірі цивільних.
– Якщо ви цивільний та знаходитись біля військової техніка, вас можуть помилково прийняти за військових.
– Боєкомплекти: боєприпаси, що не вибухнули, можуть знаходитись, як усередині військової техніки так і бути розкиданні навколо.
– Діти дуже допитливі та не розуміють небезпеки, що може призвести до трагічних наслідків.

Увага!

Категорично забороняється наближатися до військової техніки. Ні в якому йому разі не  чіпати   боєприпаси,   елементи озброєння та незнайомі предмети. Не залишати поза увагою дітей, які знаходяться в небезпечній зоні. Необхідно проводити з дітьми роз’яснювальні бесіди на предмет небезпеки військової техніки, озброєння та боєприпасів. Якщо  вами було виявлено  такі предмети, за можливості  необхідно повідомити  службу «101» та  «102»,   про їх  розташування.

Також, потрібно уникати колон військової техніки, не стояти біля бойових та не бойових машин, що рухаються. Якщо ви сталі свідком загибелі або поранення людей, протиправних дій, якщо це безпечно,  спробуйте зберегти найбільше інформації про події що сталися.

 Бережіть себе  та  ваших близьких!

 

Як поводитись
в екстремальних ситуаціях

 

рекомендації щодо дій

в екстремальних ситуаціях

  1. Загальні рекомендації громадянам по діях в екстремальних ситуаціях

Тероризм — це метод, за допомогою якого організована група або партія прагне досягти проголошені нею цілі через систематичне використання насильства. Для нагнітання страху застосовуються такі методи терористичних дій як вибухи І підпали житлових та адміністративних будинків, магазинів, вокзалів; захоплення заручників, автобусів, викрадення літаків тощо. Для запобігання можливого терористичного акту або зменшення його наслідків необхідно дотримуватися таких запобіжних заходів: не торкати у вагоні потяга (електрички, трамвая, тролейбуса, автобуса), під’їзді дома або на вулиці (ринку, у громадських місцях і т.д.) безхазяйні пакети (сумки, коробки і т.д.) і не підпускати до них Інших. Повідомити про знахідку співробітникові поліції. У присутності терористів не виражати своє незадоволення, утримуватися від різких рухів та галасу.

  1. Рекомендації щодо дій населення у конкретних ситуаціях

Якщо Ви знайшли підозрілий предмет – ні в якому разі не залишайте цей факт без уваги! Перебуваючи у громадському транспорті, опитайте оточуючих Вас людей для того, щоб одержати інформацію про власника. Якщо власник не встановлений, негайно повідомте про цю знахідку водієві (машиністові, кондукторові, співробітникові поліції).

При виявленні підозрілого предмета в під’їзді свого будинку опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь з них. Якщо власник предмета не встановлений – негайно повідомте про знахідку у відділення поліції.

При виявленні підозрілого предмета в установі негайно повідомте про знахідку його керівникові (у школі – черговому адміністраторові). В усіх перерахованих випадках:

  • не торкайте, не розкривайте І не пересувайте знахідку;
  • зафіксуйте час її виявлення;
  • намагайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки;
  • обов’язково дочекайтеся прибуття слідчо-оперативної групи;
  • не забувайте, що Ви є основним очевидцем.

 

Як зібрати тривожну валізу, призначену для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події.

В неї рекомендується покласти наступне:

  1. Копії важливих документів в водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів – паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. Серед документів варто тримати кілька фотографій рідних і близьких, з написаними на звороті адресами та номерами телефонів .
  2. Кредитні картки та готівку. Необхідно мати при собі  невеликий запас грошей.
  3. Дублікати ключів від будинку і машини.
  4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку і обумовлене місце зустрічі вашої родини.
  5. Засоби зв’язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні дозволить бути в курсі ситуації. Запасні батарейки до радіоприймача та мобільний телефон з зарядним пристроєм.
  6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.
  7. Компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним).
  8. Мультитул – багатофункціональний інструмент, зазвичай у вигляді складних пасатижів з порожнистими ручками, в яких заховані додаткові інструменти (лезо ножа, шило, пила, викрутка, ножиці )
  9. Ніж.
  10. Сигнальні засоби (свисток  і т.д.)
  11. Штук п’ять пакетів для сміття, об’ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати.
  12. Рулон широкого скотча.
  13. Шнур синтетичний 4-5мм, близько 20 м.
  14. Блокнот і олівець.
  15. Нитки та голки.
  16. Аптечка першої допомоги. Аптечка повинна включати в себе: бинти, лейкопластир, вату, йод, препарати від інтоксикації, жарознижувальні, знеболюючі, протиалергічні, від діареї, від шлункової інфекції, очні краплі.
  17. Ліки, які ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків).
  18. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари) , шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття.
  19. Засоби гігієни: зубна щітка та паста, шматок мила, рушник , туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби інтимної гігієни.
  20. Приналежності для дітей (якщо необхідні).
  21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металеву 0,5л), розкладний стаканчик.
  22. Сірники (бажано, туристичні), запальничка.
  23. Запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця та довго зберігається. Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною). жменю льодяників. Набір продуктів: пару банок тушонки, галети, суп-пакети, м’ясні та рибні консерви. Якщо  дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис, пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати.

Цей список доповнюється і коригується за вашими потребами. Приблизний обсяг рюкзака становить близько 30 літрів. Вага рюкзака не повинна перевищувати 50 кг.

 

image description