Як зібрати тривожну валізу

Від dnz_72

Під час воєнного стану громадянам потрібно знати, як зібрати тривожну валізу, призначену для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події.

 

В неї рекомендується покласти наступне:

 1. Копії важливих документів в водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів – паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. Серед документів варто тримати кілька фотографій рідних і близьких, з написаними на звороті адресами та номерами телефонів .
 2. Кредитні картки та готівку. Необхідно мати при собі  невеликий запас грошей.
 3. Дублікати ключів від будинку і машини.
 4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку і обумовлене місце зустрічі вашої родини.
 5. Засоби зв’язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні дозволить бути в курсі ситуації. Запасні батарейки до радіоприймача та мобільний телефон з зарядним пристроєм.
 6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.
 7. Компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним).
 8. Мультитул – багатофункціональний інструмент, зазвичай у вигляді складних пасатижів з порожнистими ручками, в яких заховані додаткові інструменти (лезо ножа, шило, пила, викрутка, ножиці )
 9. Ніж.
 10. Сигнальні засоби (свисток  і т.д.)
 11. Штук п’ять пакетів для сміття, об’ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати.
 12. Рулон широкого скотча.
 13. Шнур синтетичний 4-5мм, близько 20 м.
 14. Блокнот і олівець.
 15. Нитки та голки.
 16. Аптечка першої допомоги. Аптечка повинна включати в себе: бинти, лейкопластир, вату, йод, препарати від інтоксикації, жарознижувальні, знеболюючі, протиалергічні, від діареї, від шлункової інфекції, очні краплі.
 17. Ліки, які ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків).
 18. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари) , шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття.
 19. Засоби гігієни: зубна щітка та паста, шматок мила, рушник , туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби інтимної гігієни.
 20. Приналежності для дітей (якщо необхідні).
 21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металеву 0,5л), розкладний стаканчик.
 22. Сірники (бажано, туристичні), запальничка.
 23. Запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця та довго зберігається. Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною). жменю льодяників. Набір продуктів: пару банок тушонки, галети, суп-пакети, м’ясні та рибні консерви. Якщо  дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис, пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати.

Цей список доповнюється і коригується за вашими потребами. Приблизний обсяг рюкзака становить близько 30 літрів. Вага рюкзака не повинна перевищувати 50 кг.